نتایج جستجو برای عبارت :

نجوم و ستاره شناسی در دوره‌ی باستان

نجوم دوره‌ی باستانقدمت علم نجوم به درازای حضور بشر در زمین است، اما نجوم به طور علمی از زمانی آغاز شد که بشر دست به کشاورزی زد و متوجه تأثیر خورشید بر کشاورزی شد. آن‌ها به این نکته پی برده بودند که خورشید باعث ایجاد فصول می‌شود و همچنین می‌دانستند کشاورزی در فصول خاصی قابل انجام است؛ بنابراین، شناخت و پیش‌بینی دقیق حرکت خورشید در آسمان و در روزهای مختلف سال برای تأمین غذای بشر، امری اجتناب‌ناپذیر می‌نمود.
از مهم‌ترین رصدهای گالیله رصد
برای ثبت نام در دره آموزش مجازی نجوم اینجا کلیک کنید
برای اطلاع بیشتر به شماره واتس آپ 09308712483 پیام دهید

در این دوره  به جایگاه خود در عالم میپردازیم و سپس بررسی این جهان و اجرام موجود در آن پرداخته
در ادامه این دوره شمارا با فواصل و اندازه گیری های نجومی آشنا میکنیم ، این دوره بیش از 8 جلسه آموزش آنلاین نجوم میباشد
که در هر جلسه چند مبحث نجوم به شما آموزش داده میشود مانند آشنایی با کره سماوی ، صورت فلکی ها ، منظومه شمسی ،
پیدایش و تکامل ستارگ
دانلود پروژه نجوم مراحل تشکیل یک ستاره از تولد تا مرگ
دسته بندی هوا فضا فرمت فایل Word حجم فایل 27.975 KB تعداد صفحات فایل 131 دانلود مقاله نجوم مراحل تشکیل یک ستاره از تولد تا مرگ فهرست : ستاره چیست ؟ مراحل زندگی یک ستاره از تولد تا مرگ ستاره بعد از تولد سحابی سیاره zwnj;ای تأثیر نیروی گرانش بر زندگی ستارگان مراحل ...
دریافت فایل
مثل ستاره‌هایی که در گنبد آسمان پخش‌اند و از هم دور، تنها شده‌ایم. اما انگار‌ کسی روی زمینی دیگر گفت: آن ستاره‌ها را می‌بینی؟ آنها که «کنار هم‌اند» و بالایشان آن یکی ستاره‌ی کم‌نورتر هست اسمش.. نمیدانم فرقی ندارد چه اسمی رویمان گذاشت. مهم این است که خوشه‌خوشه به هم وصل شده‌ایم و از دید آن یکی زمینی‌ها، خیلی نزدیکیم.
لابد نور ما اگر تا زمین می‌رسد تا ستاره‌های دیگر هم می‌تواند سفر کند. باید بسوزیم، بتابیم، آسمان نورمان را به حرکت وا د
پرتال جامع علوم صوتی فایل های صوتی,آموزشی ,بسیار جذاب,وآموزنده WPESHARAT تفاوت بین ستاره و سیاره در چی هستش تا بحال فکر کردید که چرا ستاره ها چشمک میزنن؟!! اگر میل دارید درباره نجوم و فضا چیزهایی رو بصورت تخصصی اما بسادگی یاد بگیرید بیاید تا باهم بشنویم   بهترین سطوح [...]
این نوشته ستاره و سیاره ها چه تفاوتهایی دارند برای اولین بار ظاهر می شود در Wpesharat & پرتال جامع علوم صوتی اشارت.
|.| برنامه بازی‌ها
سه‌شنبه:
〰 شیمی دهم_کامپیوتر یازدهم
زنگ تفریح چهار و پنج
داور: رضوی زاده
پنجشنبه:
〰 زیست دهم-کامپیوتر یازدهم 
زنگ اول و دوم
داور: رحیمی
〰  ریاضی دهم- زیست یازدهم
زنگ ناهار
داور: سپهری
〰 فیزیک دهم-نجوم یازدهم
زنگ تفریح چهار و پنج
داور: پیشکاری
جمعه:
〰 نجوم دهم-شیمی یازدهم
زنگ اول و دوم
داور: موسوی شاد
〰 زیست دهم-فیزیک یازدهم 
زنگ ناهار
داور: هادی بابلو
〰  نجوم دهم- کامپیوتر دهم
زنگ چهار و پنج
داور: عرفان فروغی
مولانا شیخ محمد فقیه اناری،فقیه و مجتهد و از شاگردان شیخ بهایی بوده و نزد او علوم دینی،حدیث،هندسه،منطق،ریاضی،طب و علوم غریبه را فرا گرفته بود و ازشیخ بهایی اجازه روایت حدیث و اجتهاد و صدور فتوا داشت.
شیخ بهایی دانشمند نامدار قرن دهم و یازدهم هجری که در دانش های فلسفه،منطق،هیعت و ریاضیات تبحر داشت.در حدود 95 کتاب و رساله از او در سیاست،حدیث،ریاضی،اخلاق،نجوم،عرفان،فقه،مهندسی و هنر و فیزیک بر جای مانده است.یونسکو به پاس خدمات وی به علم ستار
دیشب در نوک بام خانه روبرویی باز سر و کله ستاره ام پیدا شد.عیالو صدا زدم تا اونو ببینه وقتی اومد زد زیر خنده و گفت :اون انعکاس لامپ تو حیاطه!!!
من
گفتم بابا ستاره بود بخدا من فرق لامپ و ستاره رو می فهمم و خلاصه زیر بار نرفت..اونقدر سرمو این ور و ان ور چرخوندم که ستاره خانوم یافت شد و دوباره عیال صدا زدم و بلاخره چشمش ب جمال ستاره خانوم روشن شد!!!
دوتابی باهم محو ستاره شدیم..هرازگاهی ابرها از روی ستاره رد می شد و ناپدید می شد ولی بعد از عبور ابر دوبار
مولانا شیخ محمد فقیه اناری،فقیه و مجتهد و از شاگردان شیخ بهایی بوده و نزد او علوم دینی،حدیث،هندسه،منطق،ریاضی،طب و علوم غریبه را فرا گرفته بود و ازشیخ بهایی اجازه روایت حدیث و اجتهاد و صدور فتوا داشت.
شیخ بهایی دانشمند نامدار قرن دهم و یازدهم هجری که در دانش های فلسفه،منطق،هیعت و ریاضیات تبحر داشت.در حدود 95 کتاب و رساله از او در سیاست،حدیث،ریاضی،اخلاق،نجوم،عرفان،فقه،مهندسی و هنر و فیزیک بر جای مانده است.یونسکو به پاس خدمات وی به علم ستار
تحقیق آشنایی با کهکشان ها و سیارات فرمت فایل دانلودی: .docxفرمت فایل اصلی: docxتعداد صفحات: 31حجم فایل: 934 کیلوبایت قیمت: 4000 تومان
توضیحات:تحقیق اخترشناسی با موضوع آشنایی با کهکشان ها و سیارات، در قالب فایل word و در حجم 25 صفحه.بخشی از متن:یادگیری علم و استفاده ازتاریخ گذشتگان در واقع استفاده ازتجربیات همه کسانی است که پیش ازما زندگی کرده و رنج و زحمتی را برای کسب تجربه متحمل شده اند. بی شک نجوم و ستاره شناسی یکی از قدیمی ترین علم های شناخته شده اس
در قسمت نظراتِ پست «کوچولوهای دوست‌داشتنی و نجوم»، یکی از عزیزان درخواست کرده بود تا محتوای کلاسهای دوره «نجوم برای کودکان» خودم را در اختیارش بگذارم. بهتر دیدم این محتوا را در پستی جداگانه منتشر کنم. البته تنها به نوشتن تیتروار اکتفا می‌کنم و بقیه را به خلاقیت معلّم می‌سپارم.

ادامه مطلب
دیشب تو آسمون شب یه ستاره کم نور زرد رنگ به شدت جلوه گری میکردیاد تابستون سال پیش افتادم که یه ستاره سرخ رنگ پرنور و درخشان میون همه ستاره ها خوش رقصی میکرد. ستاره سرخی که ستاره نبود.پ.ن ۱: گفت: من ستاره دنباله دار دیدم!!سعی کردم خیلی نرم بهش حالی کنم که یه شهاب سنگ ساده دیده نه یه ستاره دنباله دار استثنایی!دارم فکرمیکنم که اگرچه در جهل بود اما حس خوبی داشت اما الان اگرچه علم پیداکرده اما از اون حس خوب خبری نیستموضوع ستاره دنباله دار یا شهاب نیس
یونان باستان
یونان یکی از اولین کشورهای جهان بوده و یونان باستان و تاثیرات آن بر جهان امروز بخصوص در حوزه های علم، هنر، معماری و موسیقی غیر قابل انکار است. اولین ساکنین یونان را اقوامی به نام مسینیان تشکیل دادند که به حدود 1600 سال قبل باز می گردد. قدیمی ترین یافته از مسینیان نوعی الفبای خطی و قبور زنبوری انها است. به نظر می رسد این اقوام در بین سال های 1300 تا 1100 قبل از میلاد توسط قومی به نام دوریان نابود شده اند.
این نابودی یونان باستان را به د
 کاوشگاه باستان شناسی . آثار تاریخی آن شامل بقایایی است از دوره های تسلط ایران باستان ، یونان ـ روم و هند باستان (بر بُست ) ، بعلاوه خرابه های ارکی باشکوه ، طاقی بسیار بلند با نماهای آجری و نقشهای هندسی ، و دیوارهای خشتی خانه های شخصی از دوره اسلامی . متخصصان باستان و خاورشناسان ، یادداشتهای جغرافیدانان و مورخان قدیم را گردآوری و تفسیر کرده اند و سیاحان اروپایی از اوایل قرن سیزدهم از خرابه های دوره اسلامی بست ، که بر سر راه قدیم کاروانروِ ایر
هر ستاره دارای دوره عمر می‌باشد که بسته به نوع ستاره متفاوت است. ستارگان حجیم با نور بیشتر و حرارت زیاد عمر کوتاهتری نسبت به ستارگان کم نور و کوچک دارند. پایان عمر هر ستاره بستگی به میزان ذخیره هیدروژن در آن دارد. زمانی که هیدروژن درون ستاره‌ای پایان یابد هلیوم تبدیل به سوخت اصلی می‌شود و می‌سوزد. سوختن هلیوم سبب ایجاد گرمای بسیار زیادی می‌شود که تا آن زمان در ستاره پیش نیامده بوده‌است (این مراحل تا سوزاندن سیلیسیم پیش می‌رود زیرا تولید
✍ نقشه‌های آسمان یکی از مهم‌ترین و پر کاربردترین ابزارهای نجومی برای رصد و آشنایی با آسمان شب و ستارگان محسوب می‌شوند که مورد نیاز همه‌ی ستاره شناسان آماتور و علاقه‌مندان به نجوم است. کتاب "راهنمای ماهانه آسمان شب" تالیف "ایان رِدپت و ویل تیریون" که توسط مهندس احمد دالکی به زبان پارسی ترجمه شده، از جمله معروف‌ترین کتبی است که در این زمینه در کشورمان به چاپ‌ رسیده. در مقدمه این کتاب، شما با برخی از مهم‌ترین اصطلاحات و مفاهیم ضروری ستاره
بسم الله

قرار گذاشته بودم که هر وقت دلم گرفت به آسمان شب نگاه کنم
سراغ ستاره ها بروم
امیدوار باشم و اینقدر دل دل نکنم
که اگر ستاره ایی در دل تاریک شب می خندد پس فردا آن قدرها هم ترسناک نیست
ولی خیلی از شب ها هوا ابری بود و نه ستاره ایی بود و نه امیدی!
 بعدها فهمیدم شاید من ستاره ها را نمی بینم ولی ستاره ها  که هنوز هستند!
شاید من امیدی نمی بینم
ولی امیدی هست
برای همین هم شعر می گویم
ستاره ها را می بوسم
و به ماه لبخند میزنم
باور کرده ام چیز هایی هس
رسیدم به آهنگ ستاره حامی 
خیلی وصف حال ماست!

تو با این لب های بسته
تو با این دل شکسته
تو با این بغض قدیمی 
که پر و بالتو بسته
چرا می خندی ستاره چرا می خندی ستاره
تو با این سینه ی داغون 
تو با این فال پریشون
تو با این زخمای رنگی
توی این شام غریبون
چرا می خندی ستاره چرا می خندی ستاره
از نگاه این شب خیس 
دل چرا نمی کنی تو
تن چرا به این سیاهی
بی گلایه می زنی تو
دل چرا نمی کنی تو
از نگاه این شب خیس
بی گلایه جون سپردن 
آخه اسمش زندگی نیست
این شب خسته و تا
فصل اول برنامه راه شیری
با قسمت دهم به پایان میرسد. این برنامه نجومی با یک ویژه برنامه به
مناسبت پنجاهمین سالگرد فرود انسان روی ماه ادامه پیدا می‌کند و پس از یک
استراحت یک ماهه فصل دوم آن مجددا شروع می‌شود. در این آخرین قسمت از فصل
اول راه شیری به گوشه و کنار نجوم سرک می‌کشیم و مروجان علم نجوم در ایران
به فعالیت‌های گوناگون نجومی در ایران می‌پردازند. از برگزاری باشگاه‌های
نجوم تا ساخت ساعت‌های آفتابی و عکاسی از آسمان شب موضوعاتیست که

سوسو زدن یا چشمک ستاره‌ها چیزی است که در همان نگاه اول به آسمان به چشم می‌آید. هرچند که نور بعضی از ستاره‌ها که آن‌ها را با عنوان ستاره‌های متغیر می‌شناسیم در طول زمان تغییر می‌کند، اما بدیهی است که سوسو زدن و تغییر نور سریع ستاره‌ها در آسمان اتفاقی نیست که مربوط به ماهیت ستاره باشد.
به گزارش آسمان نما، چشمک زدن ستاره‌ها بر اثر گذر نورشان از جو زمین اتفاق می‌افتد. نور ستاره پس از گذر از لایه‌های مختلف جو شکسته می‌شود و بر اثر آن به سر
محدثه من، در شب های بدون تو، خداوند می آید کنارم می نشیند و وقتی با هم به آسمان نگاه می کنیم می پرسد؛ دوست داشتی کدام ستاره باشی؟ و من می گویم: ستاره ای که کنار ستاره محدثه باشد. نگاهش را از آسمان بر می دارد و به من نگاه می کند، متوجه بغضم می شود و آنگاه من خود را در آغوشش می یابم.
ستارگان با شروع سوزاندن هیدروژن در هسته خود وارد #رشته_اصلی می‌شوند. به محض آغاز فعالیت‌های هسته‌ای و به تناسب شروع فرایند، اصطلاحا ستاره در رشته اصلی دارای سن صفر است. حیات یک ستاره در رشته اصلی بسیار با ثبات است. زیرا فشار فعالیت‌های هسته‌ای در هسته‌ی ستاره در مقابل گرانش ستاره که تلاش می‌کند تمامی جرم آن را در مرکز متراکم سازد، توازن ایجاد می‌کند. یک ستاره بیشتر عمر خود را در رشته اصلی خواهد گذراند و در نتیجه حدود ۹۰ درصد ستارگانی که
در شبکه های اجتماعی «خط میخی پارسی باستان» تایپ کنید!

سامانه خط میخی پارسی باستان «بومیش» یک سامانه تحت وب است که برای استفاده از نوشتار های خط میخی پارسی باستان در شبکه های اجتماعی گوناگون طراحی شده است. برای استفاده از این سامانه پارسی باستان نویس مرورگر پیشنهادی گوگل کروم میباشد.
طراحی و توسعه سامانه از : مجید خالقیان
برای ورود به سامانه کلیک کنید
فقط هوشنگ سیحون میتونست سازنده ‌ی آرامگاه خیام باشه.شعر دیواره رو بده جلال‌الدین همایی انتخاب کنه،ده پایه متقاطع رو برای اشاره به هندسه،گل سنبله رو در اشاره به ریاضیات،و ستاره ‌ی سقف رو برای اشاره به نجوم تعبیه کنه،و حتی درختای زردآلو رو برای تحقق آرزوی خیام که در چهار مقاله ی عروضی اومده!
در روزهایی که برای قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا باید #در_خانه_بمانیم، مطالعه کتاب خصوصا در زمینه نجوم و کیهان یک سرگرمی آموزنده و بسیار مفید محسوب می‌شود‌؛ با توجه به این موضوع و همچنین در راستای ترویج فرهنگ پسندیده کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه کتاب، قصد داریم از این پس مهم‌ترین کتاب‌های حوزه نجوم و کیهان شناسی را به شما مخاطبین فرهیخته و دوستدار کتاب معرفی نماییم. باشد که بتوانیم دین خود را در این زمینه نیز ادا کنیم.
✍ هیئت تحریری
توضیحاتی بر زندگینامه شیخ بهایی :
بهاء
الدین محمد بن‏ حسین عاملی معروف به شیخ بهائی (۸ اسفند ۹۲۵ خورشیدی،
بعلبک تا ۸ شهریور ۱۰۰۰ خورشیدی، اصفهان) دانشمند نامدار قرن دهم و یازدهم
هجری است که در دانش‌های فلسفه، منطق، هیئت و ریاضیات تبحر داشت.در حدود ۹۵
کتاب و رساله از او در سیاست، حدیث، ریاضی، اخلاق، نجوم، عرفان، فقه،
مهندسی و هنر و فیزیک بر جای مانده است.به پاس خدمات وی به علم
ستاره‌شناسی، یونسکو سال ۲۰۰۹ را به نام او سال «نجوم و شیخ بهای
همراهان فرهیخته و گرامی، از این پس با افزوده شدن بخش #آزمون_نجوم (Astronomy Quiz) در #کانال_تلگرام و #استوری_پیج؛ می‌توانید ضمن پاسخگویی به این سوال‌ها، میزان معلومات خود در زمینه نجوم را سنجیده و در صورت نیاز با مطالعه کتاب‌هایی که معرفی خواهند شد و همچنین مشاهده‌ مستندهایی که در کانال تلگرام بارگذاری می‌شوند، سطح دانش نجومی خود را افزایش دهید. به یاد داشته باشید که سوالات در سه سطح آسان، متوسط و سخت مطرح می‌شوند بنابراین انتظار نمی‌رود همه م
ادبیات غنی پارسی لبریز از اشعار عارفانه و عاشقانه‌ای است که، علاوه بر اینکه قلب را وسیع و روح را لطیف می‌سازد، هر دو را جلا می‌دهد تا زنگار از وجودمان بزدایند. در این میان، اشعار شیرین #سعدی که همه‌ی ما کم و بیش با آن آشنا هستیم جایگاه سترگ و انکار ناپذیری در ادبیات‌ کشورمان دارد. همزمان با یکم اردیبهشت ماه، روز بزرگداشت شیخ اجل سعدی شیرازی، تلاش خواهیم با گذری اجمالی‌ بر یکی از زیباترین اشعار این شاعر پارسی‌ گو، به صورت خلاصه‌وار به ار
از ستاره آناهید در متون مکتوب ایرانی همراه با نامی دیگر موسوم به اردویسور یاد شده است و در ‏سراسر آبان یشت اوستا که در گرامی داشت و ستایش او سروده شده است از او با نام اردوسیو آناهید نام ‏شده است. گمان می رود این نام و شخصیت منسوب به آن پیش از آن که در دوره های بعد تر‎ ‎، به ایزد ‏بانوی بزرگ آب ها تبدیل می شود به نامی برای یک رود و برای یک ستاره بوده است. اَردوی و ‏اردوسیور نام یک رود و آناهید نام یک ستاره و نیز لقب آن رود بوده است. رود اردوی هم
کتاب باستان شناسی آیین تدفین
مرگ و مراسم تدفین در ایران باستان به آثار بجای مانده، آئین‌ها و عقاید مردم ساکن فلات ایران در ارتباط با مرگ و مردگان می‌پردازد. ایرانیان در دوره‌های باستان گاه جسد را با موم می‌پوشاندند و آن‌گاه آن را دفن می‌کردند چنانکه در جنوب ایران متداول بود. گاه جسد را می‌سوزاندند و این عمل به دلیل فراوانی چوب و وجود جنگل بیشتر در جنوب دریای مازندران و دیگر مناطق پرجنگل انجام می‌شد. گاهی نیز اجساد را در دخمه‌هایی می‌گ
چقدر در مورد شهری که در آن زندگی می‌کنید می‌دانید؟ مطمئنا شما رستوران مورد علاقه‌ی خود و بهترین راه برای دوری از ترافیک در ساعات شلوغ را می‌شناسید؛ اما بعید است که همه‌ی جزئیات شهرتان و تمام خیابان‌های آن را بشناسید. همین مسئله برای کهکشانی که در آن زندگی می‌کنیم نیز صادق است.
خانه‌ی آسمانی ما یک مکان شگفت انگیز پر از ستاره‌ها، ابرنواخترها،سحابی‌ها، انرژی و ماده تاریک است؛ اما بسیاری از جنبه‌های آن حتی برای دانشمندان همچنان مرمو
باتوجه به سری جدید فعالیت های نجومی و برنامه های علمی، ان شاء الله به مرور این صفحه بروز رسای خواهد شد. مطالب مربوط به وقت و تقویم امت اسلامی اولویت محتوا خواهد بود. متاسفانه دانش عمومی مردم و گروه های علمی مختلف در این زمینه بسیار اندک است. 
روز یکشنبه یکی از مهندسین نقشه بردار که به احتمال زیاد نجوم را هم در دانشگاه «پاس» کرده بودند خیلی بی منطق به هلال یابی و استهلال ایراد می گرفتند. 
امروز در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای اعضای هیئت علم
نسرین بهم میگه اون سه تا ستاره رو بگیر مستقیم برو اون ستاره پر نوره منم 
بعد بهم میگه بیا برات ستاره انتخاب کنیم میگه تو اون کوچولوئه باش که نزدیک منه 
میگم اون که نور نداره میگه داره فقط دوره واس همین کم نور به نظر میاد 
همین حرفش تمام وجود منو زیرو رو میکنه 
نگاه میکنم به دختر توی آیینه و بهش میگم مگه چند بار دیگه زندگی میکنی 
وسایلمو جمع میکنم به بابا زنگ میزنم میگم من دارم میرم تنهایی و دیگه برام مهم نیست چی بشه و چی میشه فقط میخوام زندگی ک
هتل آپارتمان باستان مشهد

یکی از هتل آپارتمان مشهد می باشد که در نزدیکی و جوار حرم مطهر حضرت
امام رضا (ع) واقع شده است و با توجه به فاصله بسیار کمی که تا حرم مطهر
دارد , از این رو هتل آپارتمان باستان مشهد را می توان از جمله هتل آپارتمان مشهد
نزدیک به حرم به شمار آورد.
این هتل آپارتمان دارای واحد های دو تخته , سه تخته , چهار تخته و پنج
تخته می باشد و در 5 طبقه ساختمان مجموعا با حدود 25 واحد اقامتی
و
با امکاناتی نظیر رستوران مجهز , کافی شاپ ,
پرتال جامع علوم صوتی فایل های صوتی,آموزشی ,بسیار جذاب,وآموزنده WPESHARAT میدونید که در ایران باستان پرتو های خورشید رو ایزدِمهر میدانستند حالا در این فایل حکیم بررسی میکنند که آیا اساسا بین پرتو های خورشید و خود خورشید تفاوتی وجود داره در دین خودمون چطور و همینطور در نجوم به [...]
این نوشته دراسطوره ها ایزد مهر را پرتوهای خورشید میدانستند برای اولین بار ظاهر می شود در Wpesharat & پرتال جامع علوم صوتی اشارت.
 راه شیری برنامه‌ای با محوریت نجوم و آسمان شب برای علاقه‌مندان به دانش نجوم است. اجرای این برنامه را سیاوش صفاریان‌پور، بر عهده دارد که سابقه ساخت برنامه‌های پرمخاطب نجومی همچون برنامه آسمان شب در کارنامه او دیده می‌شود. این مجموعه با همکاری کارشناسان باسابقه نجوم و مروجان علم در بخش‌های مختلف مرتبط با نجوم، فضا و محیط زیست اجرا می‌شود.

نخستین قسمت مجموعه راه شیری به مناسبت روز جهانی نجوم از ۱۶ اردیبهشت ۹۸ در دیجی‌کالا مگ منتشر شد

انگلیسی باستان (Ænglisc) زبانی است که مردم سرزمین انگلستان در سال‌های ۴۵۰ تا ۱۱۰۰ بدان سخن می‌گفته‌اند. انگلیسی باستان با زبان کنونی انگلیسی تفاوت بسیار دارد. این زبان لغت‌های با ریشهٔ ژرمانیک زیادی را در خود نهفته دارد. این زبان از لحاظ دستور زبان مشکل‌تر از زبان کنونی بوده و بیشتر به زبان آلمانی نزدیک بوده‌است.
این زبان به آرامی تبدیل به انگلیسی میانه شده‌است.
معمولاً تاریخ زبان انگلیسی را به سه دوره تقسیم می‌کنند:
انگلیسی باستان
تمام این هفته میخواستم بنویسم. درباره اینکه هوا واقعا خوبه اما من رو غمگین میکنه. درباره اینکه دوست دارم ۱۴ساله باشم. دوست دارم شبیه ۱۴سالگیم از رمان های نودوهشتیا طور لذت می‌بردم. دوست دارم ریاضی میخوندم. نجوم میخوندم. خدایا، نجوم‌ میخوندم. درباره اینکه خیلی استرس دارم. و‌ خیلی می‌ترسم. درباره اینکه برعکس همیشه هیچ لیست ارزویی برای امسال نساختم. اینکه از ارزوهام می‌ترسم. اینکه نمیتونم غذا بخورم، نمیتونم بخوابم، تمام مدت سردمه و میدون
دوقلوی ستاره ای ِ نوزاد!!!این عکس، تصویری است که مجموعه تلسکوپ های رادیویی آلما در شیلی که متعلق به رصدخانه جنوبی اروپاست، از یک مجموعه ستاره دوگانه در فاصله ۶۰۰ سال نوری، در صورت فلکی مارافسای ثبت کرده است.این تصویر، جزئیات زیادی از یک ستاره دوگانه در حال تکامل را نشان میدهد که ستاره های نوزادش درون آن دو قرص روشن ِ گاز و غبار قرار دارند.اخترشناسان بیان کرده‌اند این دو قرص ِ ستاره ای از شبکه ی گاز و غباری که در اطرافشان قرار دارد، تغذیه کرد
سال‌ها دوستش داشتم. غرق در دوست‌داشتنش بودم. هر لحظه، در هر جا، هر چیز زیبایی که می‌دیدم را برای او می‌بردم.هر ستاره‌ای که در قلبم چشمک می‌زد؛ می‌کندمش و به گیسوان پر‌کلاغی بلند و زیبای او آویزان می‌کردم. هر شب دستمال‌های ابریشم را روی قلبم می‌کشیدم و تلاش می‌کردم ستاره‌های بیشتری در قلبم چشمک بزنند. تا شبی، بالاخره، گیسوانِ ستاره بارانش مدهوشم کند. روزی که خسته و زار از خاموشی ستاره‌ها به خانه آمدم. دیدم اتاق تاریک است. پرده را کن
به مناسبت روز درختکاری ، مطلبی را برایتان آماده کردم که به موضوع "درختکاری" در ایران باستان میپردازد. با من همراه باشید.
کاشت درخت و درختکاری در ایران و فرهنگ ایرانی ریشه ای دیرینه دارد. به گونه ای که هر فرد زرتشتی هنگامی که صاحب فرزندی می شد موظف بود تا یک نهال یا یک درخت را همزمان با تولد فرزندش به نام او بکارد تا آن نهال با فرزندش رشد کند و بزرگ شود. با گذشت هزاران سال هنوز در میان زرتشتیان شاهد این ماجرا هستیم.

ادامه مطلب
نویسنده اشکان ارشادی ، بتحقیق و عقیده خودم. 
برای درک بهتر تاریخ بهترآنست که دورانها را تقسیم کنیم ؛ ولی این تقسیمات چگونه است ؟ 
تقسیمات سیاسی 
تقسیمات بر اساس دین و مذهب 
تقسیمات بر اساس حکومتها و سلسله ها 
و...... 
پیشنهاد من برای تاریخ ایران و اروپا ، تقسیمات بر اساس حکومتها و سلسله هاست که ناخودآگاه امپراتوری دینی یا مذهبی را هم شامل می‌شود. 
توجه کنید که تاریخ اروپا با تاریخ ایران ناخودآگاه قابل تطبیق است ، به چگونه ؟ 
عرض می‌کنم ، پس م
کهن سرزمین ایران به عنوان مهد فرهنگ و تمدن، از دیر باز زادگاه مفاخر و مشاهیری بوده است که جامعه علمی دنیا در مقابل خدمات سترگ آنها به منظور گسترش مرزهای بی کران دانش ستاره شناسی، سر تعظیم فرود آورده و مناطقی را در اجرام آسمانی به نام آنها ثبت کرده است. این مقاله که در ادامه مقاله پیشین (فسامهر، شماره 150) به رشته تحریر در می آید، به معرفی برخی دیگر از نیک مردان عرصه نجوم ایران می پردازد. 
خواجه نصیر الدین طوسی ستاره شناس و ریاضیدان شهیر ایرانی
ایزد خورشید در روم باستان، sol نام داشت که از کلمۀ solis به معنی «خورشید» در لاتین برگرفته شده، و با کمی تغییر فرم وارد این زبانها شده:
 ایتالیایی: sole
 اسپانیایی : sol 
 پرتغالی: sol
 سوئدی: sol
 فرانسوی: soleil
 لیتوانیایی: saulė
 رومانیایی : soare

کلمۀ solar در انگلیسی که معنی «خورشیدی یا هر چیز مرتبط با خورشید» رو می‌ده، از همین ریشه‌س.

از طرف دیگه، در افسانه‌های نورس و ایسلندی، ایزد بانوی خورشید Sunna نام داشت با ریشۀ ژرمانیک (در زبان نورس باستان،  Sól گفته م
نویسنده اشکان ارشادی ، بتحقیق و عقیده خودم.  از کرمانشاه 
برای درک بهتر تاریخ بهترآنست که دورانها را تقسیم کنیم ؛ ولی این تقسیمات چگونه است ؟ 
تقسیمات سیاسی 
تقسیمات بر اساس دین و مذهب 
تقسیمات بر اساس حکومتها و سلسله ها 
و...... 
پیشنهاد من برای تاریخ ایران و اروپا ، تقسیمات بر اساس حکومتها و سلسله هاست که ناخودآگاه امپراتوری دینی یا مذهبی را هم شامل می‌شود. 
توجه کنید که تاریخ اروپا با تاریخ ایران ناخودآگاه قابل تطبیق است ، به چگونه ؟ 
عرض
سلام!این وبلاگ توسط اعضای چهاردهمین تیم ایران در المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک ساخته شده است. ما طبق رسم سالهای گذشته، جزوات، تمارین و آزمون های آزمایشی در این وبلاگ و در کانال تلگرامی‌مان منتشر خواهیم کرد. هدف ما از این کار، کمک به افراد علاقه‌مند به المپیاد نجوم و به اشتراک گذاشتن تجربیات خود در طول مسیر المپیاد است؛ امیدواریم بتوانیم برای مخاطبان خود مفید و مؤثر واقع شویم.
موفق باشید!
ایزد خورشید در روم باستان، sol نام داشت که از کلمۀ solis به معنی «خورشید» در لاتین برگرفته شده، و با کمی تغییر فرم وارد این زبانها شده:

ایتالیایی: sole
 اسپانیایی : sol 
 پرتغالی: sol
 سوئدی: sol
 فرانسوی: soleil
 لیتوانیایی: saulė
 رومانیایی : soare

کلمۀ solar در انگلیسی که معنی «خورشیدی یا هر چیز مرتبط با خورشید» رو می‌ده، از همین ریشه‌س.

از طرف دیگه، در افسانه‌های نورس و ایسلندی، ایزد بانوی خورشید Sunna نام داشت با ریشۀ ژرمانیک (در زبان نورس باستان،  Sól گف
هتل ستاره شرق مشهد یکی از هتل های نزدیک به حرم مطهر هست که از موقعیت مکانی مناسبی در مشهد الرضا برخوردار است. این هتل یک ستاره شیک و مدرن در خیابان امام رضا 31 با فاصله حدود 17 دقیقه پیاده و 7 دقیقه با ماشین تا حرم مطهر رضوی فاصله دارد و زائران بارگاه منور حضرت امام رضا (ع) میتوانند در فاصله زمانی نسبتا کوتاهی به زیارت حضرت نایل شوند. همان طور که گفته شد نزدیکی به حرم مطهر و موقعیت مکانی ایده آل از جمله مهم ترین مزیت های انتخاب هتل ستاره شرق برای ا
|.| برنامه بازی‌ها
سه‌شنبه:
〰 زیست یازدهم - ریاضی دهم
زنگ تفریح چهار و پنج
پنجشنبه:
〰 فیزیک دهم - ریاضی دهم 
زنگ اول و دوم
داور: سپهر سپهری
〰 ریاضی یازدهم - کامپیوتر دهم
زنگ ناهار
داور: هادی بابالو
〰 کامپیوتر یازدهم - نجوم دهم
زنگ تفریح چهار و پنج
جمعه:
〰 فیزیک یازدهم - شیمی دهم
زنگ اول و دوم
داور: عرفان ‌فروغی
〰 شیمی یازدهم - ریاضی یازدهم 
زنگ ناهار
داور: هادی بابلو
〰  نجوم یازدهم - ریاضی دهم
زنگ چهار و پنج
داور: سپهر
این کتاب نتیجه کار و کوشش چندین ساله دانشمند باستان شناس فرانسوی گیرشمن است. وی دیرگاهی سرپرست گروه باستان شناسی فرانسوی در ایران بوده و به کار کاوشگری های باستان شناسی پرداخته و این کتاب از همان مایه سرچشمه گرفته است.
ادامه مطلب
Total War Three Kingdoms
بازی جدیدی در سبک سری بازی‌های اکشن و استراتژیک است که در سال 2019
توسط CREATIVE ASSEMBLY ساخته و برای کامپیوتر عرضه شده است. جنگ‌های
تاریخی در بین سه پادشاهی مختلف در چین باستان، محوریت اصلی ماجرای این
بازی را شامل می‌شود. به دوره افسانه‌ای فتح سرزمین‌ها در چین باستان خوش
آمدید! وقایع این بازی، در سال 190 میلادی به تصویر کشیده می‌شود. سرزمین
زیبا اما شکست خورده فعلی، به یک امپراطوری و سبک زندگی جدید نیاز دارد.
وظیفه شما این است که
به گفته مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران در صورتی که مردم پس از غروب خورشید به سمت غرب خودشان به آسمان نگاه کنند، می‌توانند جرم ستاره‌ای بسیار درخشانی را مشاهده کنند که این جرم سیاره ناهید یا "ملکه آسمان" خواهند بود.
عتیقی افزود: با توجه به اینکه ماه در ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه شبانگاه سه‌شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ به نزدیکترین فاصله با زمین می‌رسد و ۳۵۶ هزار و ۹۰۷ کیلومتر با زمین فاصله خواهد داشت، ماه کاملی که شبانگاه این تاریخ مشاهده می‌شود، یک "ابر ما
شهرو
/šahru/
حکومت کننده، سلطنت کننده؛ 2- (اعلام) 1) شهرو [اساطیر] از زمان ایران باستان است که نمایه ای از زنِ دانا، اندیشمند و توانا را به تماشا می گذارد. نویسنده ی داستان حماسی برزونامه در چهره ای که از این زن رسم کرده است نمادی از دانایی، شهامت و چاره سازی را آرایه می کند. او پس از آن که در می یابد شاه توران افراسیاب پسر او برزو را فریب داده و او را آماده ی کشتن رستم ساخته است او را از انجام این کار مانع می شود و در آن هنگام هم که رستم و برزو با یکدیگ
براساس آخرین خبرهای میراث فرهنگی کشف مومیایی یک عروس در مصر توسط باستان شناسان صورت گرفت.
این اکتشاف در یکی از گورستان های مهم شهر «اقصر» و توسط یک تیم باستان شناسی اسپانیایی صورت گرفت و جزئیات جدیدی درباره زندگی و مرگ مردمان مصر باستان در دوران دودمان هفدهم مصر باستان ارائه می دهد.
باستان شناسان معتقدند قدمت این تابوت که اوایل سال 2020 کشف شده است، به بیش از 3500 سال پیش باز می گردد. به گفته کارشناسان، این تابوت سفیدرنگ چوبی به یک دختر نوجوان 15
در قسمت نظراتِ پست «کوچولوهای دوست‌داشتنی و نجوم»، یکی از عزیزان درخواست کرده بود تا محتوای کلاسهای دوره «نجوم برای کودکان» خودم را در اختیارش بگذارم. بهتر دیدم این محتوا را در پستی جداگانه منتشر کنم. البته تنها به نوشتن تیتروار اکتفا می‌کنم و بقیه را به خلاقیت معلّم می‌سپارم.

جلسه اول:
آشنایی با کره‌ی زمین، علت بوجود آمدن فصلها
نمایشنامه «گالیله»
کاردستی تلسکوپ
جلسه دوم:
آشنایی با ماه، شکل آن (ماه هلالی و ماه کامل)، علت نیفتادن ماه رو
آخرش منو می کشه این تعبیرهای سنگین این عاشق 6ساله
- بذار این گوشه یه خورشید بذارم
+براچی خورشید؟
- آخه باباجونم خورشید زندگی منه
و من دربهت نگاهش میکنم...
جزوه رو برداشته پر از قلب و ستاره کرده.
در جواب نگاه سئوالیمون میگه:
مامان جونم ستاره عشق منه!
من و همسر تو هپروتیم امروز:)))
درباره تفاوت سیاره و ستاره اطلاعاتی را جمع آوری کنید و در کلاس ارائه نمایید.
ستاره ها معمولا اجرامی بسیار بزرگ هستند که با کمک واکنش های هسته ای درون خود نور تولید میکنند.ولی سیاره ها جرمی بسیار کمتر از ستاره ها دارند از خود نوری ندارند و معمولا به دور ستاره ای در حال گردش هستند. ستاره ها توده های گازی بسیار داغ و منبسط هستند،در حالی که سیارات اکثرا جامدند

تیزرآنونس فیلم ستاره بازی محصول 1399 اثری از هاتف علیمردانی, تیزرآنونس فیلم ستاره بازی با لینک مستقیم رایگان کامل کم حجم کیفیت بالا عالی بلوری 4کا, تیزرآنونس فیلم سینمایی ایرانی ستاره بازی جدید بدون تگ آرم تبلیغاتی و نیاز به خرید اشتراک ویژه تیزرآنونس فیلم

ادامه مطلب
انسان از هزاران سال پیش تا به امروز همیشه و در همه حال در جستجوی شگفتی های آسمان بالای سر خود بوده است. دانش ستاره شناسی تا آنجا به انسان کمک کرد که جایگاه خود در جهان هستی را بیابد و او را برای کنکاش ژرف تر در گیتی مشتاق ساخت. در این میان، دانشمندان و ستاره شناسان نامداری در سرتاسر کره خاکی پا به عرصه حیات نهادند که نقش بسزایی در توسعه و پیشرفت این دانش ایفا نموده اند و با افتخار می توان بیان کرد سرزمین کهن ایران به عنوان گهواره تمدن بشری، مهد
انسان از هزاران سال پیش تا به امروز همیشه و در همه حال در جستجوی شگفتی های آسمان بالای سر خود بوده است. دانش ستاره شناسی تا آنجا به انسان کمک کرد که جایگاه خود در جهان هستی را بیابد و او را برای کنکاش ژرف تر در گیتی مشتاق ساخت. در این میان، دانشمندان و ستاره شناسان نامداری در سرتاسر کره خاکی پا به عرصه حیات نهادند که نقش بسزایی در توسعه و پیشرفت این دانش ایفا نموده اند و با افتخار می توان بیان کرد سرزمین کهن ایران به عنوان گهواره تمدن بشری، مهد
دوره آموزشی دوره امر به معروف و نهی از منکر با همکاری کانون بسیج فرهنگیان مدیریت آموزش و پرورش شهرستان سیرم با شرایط زیر برگزار می گردد:1- نام دوره :دوره امر به معروف و نهی از منکر2- کد دوره : 925037323- ساعت دوره : 6 ساعت4- نوع دوره :حضوری5- ویژگی دوره : تخصصی6- فراگیران : اعضای کانون بسیج فرهنگیان7- تاریخ برگزاری دوره : 1398/08/308- ساعت :   8 الی 139- مکان برگزاری دوره : دبیرستان نیرومند
کافیست کمی سرت را بالا بگیری تا از زمین و زمینیان جدا
شوی
عجب نیست که آسمان بیکران را خداوند بر پیکره سقفمان گسترد و ستاره ها را در دامانش
جای داد،اما این عشق به اوست که عمق نگاهمان را از خاک
برمیچیند و روی به زیباهای بی‌نهایتش در ژرفای آسمان‌ها
می‌برد. لذا محبوب را می‌توان در تئوری بی خدایی سیاهچاله‌ها
یا در متن معادله انرژی انیشتین
یافت.
انجمن نجوم هلال نو زرقان درصدد این امر عظیم و در پیشبرد قدمی کوچک در فراقت از خاک و
آشنایی با علم آسم
پژوهشگران این سیاهچاله را پس از پیدا کردن ستاره ای که مدارش تنها با یک «همدم تاریک» قابل توصیف بوده، کشف کرده اند. این همدم (بخوانید سیاهچاله) جرمی 70 برابر خورشید دارد و «LB-1» نامگذاری شده است.
محققان رصدخانه ملی نجوم آکادمی علوم چین (NAOC) به رهبری «لیو جیفنگ» (Liu Jifeng)، از مدت ها پیش به دنبال شناسایی 100 میلیون سیاهچاله ستاره‌وار (stellar black hole) بوده اند که به عقیده آنها در کهکشان خانگی ما ساکنند.
محققان به کمک تلسکوپ LAMOST ستاره ای را در فاصله 15 هزار
استرابون جغرافی دان دوره اشکانی درباره شاهان باستانی ایران می نویسد: ایران را شاهانى، که سلطنتشان ارثى است اداره میکنند. مجازات عدم اطاعت این است، که سر و دستهاى مقصّرین را بریده بدنش را دور می اندازند.
آنها زنان زیاد می گیرند و با وجود این زنان غیرعقدى بسیار دارند. منظورشان از این کار داشتن اولاد زیاد است. موقع ازدواج در اوایل بهار است. داماد تمام روز را از خوردن غذا خوددارى میکند، ولى قبل از اینکه داخل اطاق زفاف شود قدرى میوه یا مغز استخوا
«اسناد تاریخی نشان می‌دهد که
این دیوار از مسیری رد می‌شود (سر پل ذهاب) که چند هزاره راه اصلی تردد بین
ایران و بین النهرین بوده است. حال باید منتشر کاوش‌های باستان شناسی این
دیوار ماند تا راز سر به مهر یکی از طولانی‌ترین دیوارهای تاریخی ایران
گشوده شود.»

به گزارش ایسنا، روزنامه ایران نوشت:
«باستان‌شناسان هنوز نتوانسته‌اند قدمت دقیق دیوار باستانی را که برخی از
رسانه‌ها از آن به «دیوار چین ایرانی» یاد
اهنگ شرمندتم که ستاره داشتمو دنبال اون میگشتمو
ستاره حمید عسکری 320
دانلود آهنگ حمید عسکری ستاره با گیتار

متن آهنگ ستاره حمید عسکری

دانلود اهنگ ریمیکس ستاره از حمید عسکری
اهنگ های خاطره انگیز حمید عسکری
آکورد آهنگ ستاره حمید عسکری
دانلود آهنگ سیاره از حمید عسکری
معنی اسم شهروشهرو اسم دخترانه است، معنی شهرو: حکومت کننده، سلطنت کننده؛ 2- (اعلام) 1) شهرو [اساطیر] از زمان ایران باستان است که نمایه  ای از زنِ دانا، اندیشمند و توانا را به تماشا می  گذارد. نویسنده  ی داستان حماسی برزونامه در چهره  ای که از این زن رسم کرده است نمادی از دانایی، شهامت و چاره سازی را آرایه می  کند. او پس از آن که در می  یابد شاه توران افراسیاب پسر او برزو را فریب داده و او را آماده  ی کشتن رستم ساخته است او را از انجام این کار مانع می
ستاره تزیینی با کاغذکشی برای تزیین تم تولد کودک، تم ماهگرد نوزاد و انواع جشن ها استفاده می شود. با چند عدد کاغذ رنگی می توانید در خانه ستاره های زیبا درست کنید. در اینجا روش درست کردن این ستاره های متفاوت را به صورت مرحله به مرحله همراه با تصویر به شما می آموزیم.
ادامه مطلب
دراز کشیدم و به ستاره‌ای که بالای سرمه نگاه می‌کنم. دوتاست؟ یا فقط دارم تار می‌بینم..؟ نفرتم از آدم‌ها با این که باید بیش‌تر می‌شد یهو گم شد و احساس کردم دیگه از کسی بدم نمی‌آد. حتی شاید از خودم. هیچ حسی ندارم. یهو حس‌هام گم شدن و تهی شدم. به این فکر می‌کنم که چقد دلم می‌خواد با ستاره‌ای که درست روبروشم یکی بشم. یک لحظه. هزاران سال نوری. معلق. چقد قشنگه. فکر کنم تنها حسی که در این لحظه برام مونده همینه. یه حس مبهم که حتی خودم هم نمی‌دونم چیه.
شرلوک و جان در اتاق نشیمنشان و بر روی صندلی های همیشگی شان نشسته اند.
جان:اعتراف کن که اشتباه می کردی دیگه. :)
شرلوک:آه جان.محض رضای خدا بس کن.
جان:دیدی اشتباه کردی و من درست می گفتم.(در حالی که سعی می کند صدایش را به صدای شرلوک شبیه کند.)چه فایده داره که بدونم زمین دور خورشید می گرده یا خورشید دور زمین.(بعد می خندد.)
دوباره ادامه می دهد:
-دیدی اطلاعات نجوم توی بازی بزرگ به کمکت اومد؟دیدی اطلاعات ستاره شناسی چه قدر مفیدن؟اگه راجع به اون ستاره نمی دو

فیزیک (به زبان یونانی φύσις، طبیعت و φυσικῆ، دانش طبیعت)علم مطالعهٔ خواص طبیعت است. این علم را عموماً علم ماده(Matter) و حرکت و رفتار آن در فضا و زمان می‌دانند. این ماده می‌تواند از ذرات زیراتمی تا کهکشان‌ها و اجرام بسیار بزرگ آسمانی باشد. فیزیک از مفاهیمی مانند 
انرژی، نیرو، جرم، بار الکتریکی،جریان الکتریکی، میدان الکتریکی، الکترومغناطیس، فضا، زمان، اتم و نورشناسی استفاده می‌کند. اگر بطور وسیع‌تر سخن بگوییم، هدف اصلی علم فی

فیزیک (به زبان یونانی φύσις، طبیعت و φυσικῆ، دانش طبیعت)علم مطالعهٔ خواص طبیعت است. این علم را عموماً علم ماده(Matter) و حرکت و رفتار آن در فضا و زمان می‌دانند. این ماده می‌تواند از ذرات زیراتمی تا کهکشان‌ها و اجرام بسیار بزرگ آسمانی باشد. فیزیک از مفاهیمی مانند 
انرژی، نیرو، جرم، بار الکتریکی،جریان الکتریکی، میدانالکتریکی، الکترومغناطیس، فضا، زمان، اتمو نورشناسی استفاده می‌کند. اگر بطور وسیع‌تر سخن بگوییم، هدف اصلی علم فیز
سلام!!!!!!
آن یو سا !!!!(کره ای)!!!:)))))
یه چند وقتیه دارم روی یه سری تغییرات درونیه خودم کار میکنم!!!
مثلا کلاس نقاشی میرم...راستش واقعا دوسش دارم.....تو دوران مدرسه اینجور کلاسا تو خونه ی ما غدقن بود!!
در واقع تو خونه ی ما درس مهم ترین فاکتور زندگی محسوب میشه و از نون شب واجب تره!!!متاسفانه یا خوشبختانه....؟؟؟
به نظر من متاسفانه!
آخه بابا چقد درس؟یه خورده هم زندگی کنی جای دوری نمیره....
یا مثلا نجوم و ستاره شناسی که بهش علاقه دارم....خانواده مخالفت میکنن که بچ
منفجر شدن ستاره‌ها کوچکترین نشانه‌ای است از دو نیم شدن آسمان در روز رستاخیز است. دانشمندان کشف کردند که وقتی ستاره‌ای منفجر می‌شود به صورت گلی با رنگهایی زیبا درمی‌آید. این حقیقت را قرآن قبل از 14 قرن آشکار ساخته و خداوند در مورد روز رستاخیز می‌فرماید:
"پس آن‌گاه که آسمان شکافته شود تا چون گل سرخ گون و چون روغن مذاب و روان گردد (آن روز سخت هولناک از گنه پشیمان شوید)."
(سوره الرحمن – آیه 37)
پاک و منزه باد پروردگار را.
---------------------
به قلم: عبد ال
مولانا محی الدین بن بدرالدین اناری از اخترشناسان سده 10 هجری قمری بوده است.شاه عباس صفوی به این شتاره شناس اناری،اعتقاد زیادی داشت.
مولانا محی الدین بن بدرالدین انار،سال1012 هجری قمری را سالی پرحادثه پیش بینی کرده بود که همین گونه هم شد.دراین سال،شاه عباس صفوی به ارمنستان لشکرکشی کرد.شاه عباس در این مقطع،پس از فتح تبریز،اقدام به باز پس گیری ولایات از دست رفته ایران در آذربایجان،ارمنستان،گرجستان و شروان نمود که در زمان پدرش از ایران جدا گشته
میان همه تاریکی و غم انگیزی این روزها، همه ی گله و شکایت های نگفته و نشنیده، سکوت اجباری، ترس از فریاد، رضایت به کم ترین ها و نفسی که فرو رفتنش عذاب جان و بر آمدنش عذاب وجدانه، ستاره ی وبلاگ هاتون یک به یک و زود به زود روشن میشه. نور ضعیفی که گرچه شب غم انگیزمون رو روشن نمیکنه ولی نشونه ی همصدایی و همدلی ای میشه که باور وجود نور رو درونمون زنده نگه میداره. 
رفتم دم اتاق مدیر مجموعه. گفت بیا تو، آشنا هست اینجا. ببین می‌شناسی؟
به محض این که وارد شدم، سلام کردم و زل زدم به موهای سفیدشده‌ی آقای ح. و گفتم بله، می‌شناسم. آقای ح. هستن.
مدیر رو کرد به آقای ح. و گفت: شما چی؟ ایشونو می‌شناسی؟
آقای ح. گفت بله، دوره‌ی آخری که من تدریس داشتم، دوره‌ی این خانم بود.
گفتم به ما اکسل یاددادن و فوتوشاپ! تازه فوتوشاپ نصفه‌موند.
مدیر گفت چه یادشه! و خندید. اما من هم‌چنان با ناباوری زل زده‌بودم به آقای ح. و دلم می‌خوا
راه شیری برنامه‌ای با محوریت نجوم و آسمان شب برای علاقه‌مندان به دانش
نجوم است. اجرای این برنامه را سیاوش صفاریان‌پور، بر عهده دارد که سابقه
ساخت برنامه‌های پرمخاطب نجومی همچون برنامه آسمان شب در کارنامه او دیده
می‌شود. این مجموعه با همکاری کارشناسان باسابقه نجوم و مروجان علم در
بخش‌های مختلف مرتبط با نجوم، فضا و محیط زیست اجرا می‌شود.

نخستین قسمت مجموعه راه شیری به مناسبت روز جهانی نجوم از ۱۶ اردیبهشت ۹۸
در دیجی‌کالا مگ منتشر شد .
برنامه سی شارپ(#C) نمایش مثلث پر از ستاره
دانلود برنامه سی شارپ(#C) نمایش مثلث پر از ستاره. این برنامه تعداد ستاره را از کاربر پرسیده و مثلثی پر از ستاره را نشان می دهد که سطر آخر مثلث همان عدد وارد شده کاربر است، بطوریکه مثلثی خالی نیز در دل مثلث پر از ستاره نیز وجود دارد.
سلام
امیدوارم که همه تون خوب باشید .
به زودی یک مطلب که همین باشه براتون گذاشته خواهد شد .
مطلبی که خواهم گذاشت کاری گروهی است که من و دوستانم راجع به یونان باستان انجام دادیم .
دریافتحجم: 5.68 مگابایتتوضیحات: فایلی از پاورپوینت پی دی اف شده ی یونان باستان (این فایل تکمیل نشده است و فقط برای پیش نمایش است)
پس از حمد خداوند مهربان و درود و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) و با احترام ، به اطلاع می رساند دوره ضمن خدمت کاربردهای فناوری اطلاعات با همکاری گروه های درسی با شرایط زیر برگزار می گردد:1- نام دوره : کاربردهای فناوری اطلاعات2- کد دوره : ۹۲۰۰۲۵۴۲3- ساعت دوره : 6 ساعت4- نوع دوره :حضوری5- ویژگی دوره : عمومی6- فراگیران :دبیران مدارس متوسطه اول و گروه های درسی7- تاریخ  برگزاری دوره : 1398/03/09      8- ساعت : 8 الی139- مکان برگزاری دوره : مرکز تحقیقات معلمان سمیرمهمکار
با ورود به دهه ۱۹۸۰ زیربنایی انگاشتی  باستان شناسی تا حدود زیادی شکل گرفته بود. در سال ۱۸۵۹ بود که  داروین نظریه خود را در مورد قدمت بشر ارائه کرد و انسان شناسان نیست دیدگاه  تطورگرایانهبورا به منظور مطالعه تغییرات فرهنگی و زیستی گذشته به کار بستند. لوباک در سال ۱۸۶۵ دوران  سنگ را بین دو دوره قدیم و جدید تقسیم  کرد و وینتروپ نیز دوره ای بین دیرینه سنگی و نوسنگی به نام میان سنگی قرارداد.  در دهه های ۱۸۶۰ و ۱۸۷۰ با انتشار نوشته هایی از هیلد برا
سلام علیکم
کانون فرهنگی و تبلیغی ندای عصر با افتخار آمادگی دارد در موضوعات زیر دوره ، کارگاه و همایش علمی برگزار نماید:

1- دوره آشنایی با نهج البلاغه
2- دوره کامل آموزش روش پژوهش
3- دوره اموزشی مقاله نویسی
4- سبک زندگی اسلامی
5- ارتباط مؤثر
6- کارگاه پیش از اردواج
7- صمیمیت افزایی زوجین
8- دوره اعقاید اسلامی
9- دوره اصول فقه
10 دوره فقه اسلامی
11- دوره فلسفه اسلامی
12- سبک زندگی حضرت زهرا سلام الله
13- مدیریت اسلامی و....
جهت کسب اطلاعات بیشتر و درخواست
دانلود آهنگ آرمین وطنیان ستاره ی من
دانلود آهنگ آرمین وطنیان ستاره ی من
شب آمده، ستاره ی من آمدهاز آسمان ترانه ی من آمده
هر شب از دشت آرزوهاhar shab az dashte arezoha
گل های پر ستاره میچینمghol haye opor setare michinam
صورتت جای ماه میبینمsoratet jaye mah mibinam
دونه به دونه واست آشیونهdone be done vasat ashiyone
میسازم با جون و دل بی بهونهmisazam ba jone o del bi bahone
غمو میدم به دست بادghamo midam be daste bad
تا همیشه از یاد برهta hamishe az yad bere
هر لحظت بشه شادhar lahzat beshe shad
شب آمدهshab omad
شب آمدهshab omad
عشقم به توeshgham
بارش شهابی جباری یکی از بارش‌های سالانه است که با توجه به اینکه کانون بارش در صورت فلکی جبار (شکارچی) قرار دارد، به این نام نامگذاری شده است. دوره فعالیت این بارش هر ساله ۱۰ مهر آغاز می‌شود و ۱۶ آبان پایان می‌‌پذیرد که در این بین، سحرگاه ۳۰ مهر به اوج خود می‌رسد. مهم‌ترین دلیلی که باعث می‌شود این بارش شهابی بر خلاف صورت فلکی هم نامش چندان مشهور نباشد، پایین بودن "نرخ ساعتی سرسویی" (ZHR) آن است که در حدود ۲۰ شهاب در ساعت می‌باشد. ( مقایسه کنید
تصویرعنوان: اهرام مصر
هرم‌های مصری از مهمترین و باشکوه‌ترین سازه‌های بر جای مانده از تمدن مصر باستان هستند که نمادهای این تمدن نیز به‌شمار می‌روند. تعداد ۱۳۸ هرم شناخته شده تا سال ۲۰۰۸ در مصر موجود بودندکه بیشتر آن‌ها آرامگاهفرعون‌ها و شهبانوهایشان در دوره‌های دودمانی کهن ومیانه هستند.
نخستین هرم‌های ساخته شده در مصر در سقاره، شمال غربی ممفیس قرار دارند. قدیمی‌ترین این هرم‌ها، هرم جوزر است که مربوط به شاه جوزر از دودمان سو
تفاوت سیاره و ستاره
تفاوت سیاره و ستاره : شاید برای شما نیز جای سوال باشد که ستاره و سیاره چه تفاوت هایی باهم دارند و دلیل اینکه گاهی اوقات به آسمان نگاه می کنیم و برخی از سیارات 
نظیر مشتری و اورانوس را نیز در میان ستاره ها مشاهده می کنیم، چه می باشد؟ اگر سیارات نیز مانند ستارگان از خود نور منتشر می کنند پس چه تفاوتی میان آن ها وجود 
دارد؟!

ادامه مطلب
ستاره از اون آدم‌هایی بود که هر روز یه سر و وضع برا خودش درست می‌کنه. سر و وضع‌های عجیب و غریب. حجاب اصلا براش تعریف نشده بود. نه خودش مذهبی بود و نه خانواده‌ش.
دبیرستان که بودیم، عاشق شد. عاشق یکی از کارمندای مدرسه. اتفاقا آدم خوبی هم بود. واقعا آدم خوبی بود. ولی شدنی نبود. خودش اینو بهتر از هر کسی می‌دونست. اما مگه کاری می‌تونست بکنه؟ مگه می‌تونست با احساسش بجنگه؟
شبیهش شد. مذهبی شد. نمازخون شد. چادری شد.
کار ما هم شده بود این که هروقت اونو دی
کتاب "صورت‌های فلکی" یکی از بهترین کتاب‌های موجود برای یادگیری و یافتن #صورت‌های_فلکی و برخی اجرام آسمان شب است که همه صورت‌های فلکی ثبت شده در اتحادیه بین المللی نجوم را در خود جای داده است و توسط دکتر گری مکلر، دکتر مارک چارترند و ویل تریون به رشته تحریر در آمده و مهندس احمد دالکی آن را به فارسی ترجمه کرده است.
در ابتدای این کتاب که تمامی ۸۸ صورت فلکی آسمان، مساحت آنها، ستاره‌های مهم، بهترین زمان رصد و دیگر جزئیات را برای خواننده توضیح د
برخی شهرهای ایران به دلیل معیارهای خوب انسانی و جاذبه های گردشگری بسیار معروف و شناخته شده هستند که به هیچ وجه نمی توان نام این شهر ها را از ذهن گردشگران مخدوش کرد بطوری که می توان گفت این شهرها ستاره دار هستند و به معرفی بیشتر این شهر ها در متن زیر پرداخته ایم. تصاویری از شهرهای معروف ایران را در قسمت زیر قرار داده ایم.
شهرهای معروف ایران
بسیاری از شهر‌های ایران چنان در سطح جهان شناخته شده‌اند که نمی‌توان نامشان را به هیچ وجه در حافظه گ
یونان قدیم
اصطلاح یونان قدیک یا یونان باستان به یونان سال های 480 تا 700 قبل از میلاد مسیح اشاره دارد نه عصر کلاسیک آن. این دوران همچنین به دوران هنر، معماری و فلسفه یونان شهرت و اشاره دارد. در یونان قدیم پیشرفت های زیادی در هنر ، شعر و تکنولوژی هم دیده می شود اما به عنوان سالی باید یونان قدیم را تعریف کرد که این کشور قطب شهرسازی و تمدن بشری بود. قطبی که در صدها نسل بعد ویژگی های سیاسی، هنری و اجتماعی و حتی شهرنشینی خود را بازتاب داد.
در دوران به ا
آه ای چلچله ها
خبر آرید مرا
خبر آرید ز کوچیدن آن کفتر تنها از باغ
آن کبوتر که پرید
از سر شاخه ی آن سرو بلند
و دگر بازنگشت...
هان،
برگ برگ درختان این سرزمین
شیدای من اند
و همانند تو که دوستم داری
دوستم دارند
کابوس بود انگار
دستانت در دست دیگری 
و من گریان
برخیز
ای ستاره قطبی
شب،
روزگارِ شهرِ مرا تیره کرده است
این شهر مانده یکسره تنها
بی کورسوی شمعی و بی نور شب چراغ
برخیز
ای ستاره قطبی
برخیز و چشم شب بِدَرآور
با نورِ خویش قاتلِ شب ب
 دوره آموزشی  نیروهای حق التدریس و نهضت سوادآموزی  جذب شده در مهرماه 1398 با همکاری گروه های درسی وکارشناسی آموزش ابتدایی با شرایط زیر برگزار می گردد:
1- نام دوره  ها : الف - بررسی و تحلیل محتوای کتاب درسی  ب - مهارت های بدو خدمت معلمان
2- کد دوره ها : 1 - 91400469 2 -91402409  
3- ساعت دوره ها  : الف:32 ساعت ب: 54 ساعت
4- نوع دوره :حضوری
5- ویژگی دوره : تخصصی
6- فراگیران : نیروهای حق التدریس و نهضت سوادآموزی  جذب شده در مهرماه 1398
7- تاریخ شروع دوره ها :
الف:دوره شماره1: 1398

با سلام و احترام
ان شاءالله در این وبلاگ مطالبی در مورد افغانستان عزیز و هرات باستان و رشته انجنیری سیول قرار داده خواهد شد.
امید است مفید برای عزیزان باشد.
با احترام
فرهاد حیدری
صادق حیدری
گروپ انجنیری برادران حیدری
یادگیری آسان انجنیری
افغانستان عزیز
هرات باستان
shirazart.blog.ir 
*تمدن عیلام در اوایل قرن سیزدهم قبل از میلاد در زمان پادشاهی اونتاشگال به اوج قدرت خود رسید، همزمان ، اونتاشگال شهر مذهبی " دوراونتاش " ( چغازنبیل) را بنا کرد .
* ویژگی مهم زیگورات " چغازنبیل " وجود طاق های متعدد ضربی با طرح نیم دایره است .
* چغازنبیل مربوط به ۱۲۵۰ پیش از میلاد و دوره ی عیلام است و بهترین نمونه ی هنر معماری بر بنیاد طاق قوسی را در دنیای باستان نشان می دهد .
* * چغازنبیل هم مکان مذهبی ( معبد ) بوده است و هم از بالای آن کاهن ها
# اینترنت رایگان همراه‌اول♻️هدیه دوشنبه‌سوری♻️
#مشترکین همراه اول می توانند با شماره گیری کد زیر     *100*641#(ستاره 100 ستاره 641 مربع) هدیه طرح «دوشنبه سوری» خود را فعال کنند.
❇️ هدایای دوشنبه سوری این ماه از 500 مگ تا 100 گیگابایت به صورت تصادفی میباشد.
⏱ فرصت فعالسازی از ساعت 12 امشب به مدت 24 ساعت میباشد.
⏳بسته های اینترنت یک روزه از ساعت 5 صبح لغایت 17 عصر قابل استفاده هستند. (به تاریخ فعال شدن بسته داخل پیام فعالسازی توجه کنید)
کد استعلام بسته :
هتل ستاره شرق مشهد یکی از هتل های یک ستاره و نوساز و شیک مشهد می باشد که در سال 1387 افتتاح گردید و در سال 1397 جهت ارائه خدمات بهتر و جدید مورد بازسازی قرار گرفت . این هتل نزدیکی و جوار حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) واقع شده است که با توجه به فاصله کمی که تا حرم مطهر دارد , از این رو هتل ستاره شرق مشهد را می توان از جمله هتل مشهد نزدیک به حرم به شمار آورد. این هتل تک ستاره با امکانات و تجهیزات جدید در 4 طبقه با 26 واحد اقامتی دارای واحد های اتاق دو تخته , اتاق
زنان طبقات بالای اجتماع جرات آن را نداشتند که جز در تخت روان روپوش دار از خانه بیرون آیند. هرگز به آنها اجازه داده نمیشد که آشکارا با مردان اختلاط کنند. زنان شوهردار حق نداشتند هیچ مردی؛ ولو پدر یا برادرشان را ببینند. در نقش هایی که از ایران باستان برجای مانده؛ در هیچکدام صورت زن دیده نمیشود و نامی از آنها به نظر نمیرسد.
منبع: #ویل_دورانت؛ جلد اول؛ پارس ها؛ اخلاق و آداب پارسیان؛ زنان
حفظ حریم؛ لزوم اجازه همسر؛ عدم معاشرت حتی با محرم!؛ زنان ایر
دانشمندان
در مطالعه اخیر خود دریافته‌اند که یک نوع نادر از ابرنواختر به نام
"رمب‌اختر"(collapsars) تقریباً تمام عناصر سنگین جهان مانند طلا و پلاتین
را به وجود آورده است.
به گزارش ایسنا، رُمب‌اختر کوتاه شده اختر
رمبیده(collapsed star) است. وقتی یک ستاره کهن، دیگر سوختی برای گدازش
ندارد، بسته به جرم ستاره ۲ حالت ممکن است رخ دهد. اگر جرم ستاره کمتر از
۱.۴( حد چاندراسخار) جرم خورشید باشد، تبدیل به کوتوله سفید می‌شود. اگر
بیشتر از حد پیش‌گفته باشد ستاره
من که فکر می‌کنم بامداد جمعه نقشه‌ی آسمان به هم ریخت. یک ستاره به ستاره‌های آسمان اضافه شد. از آن ستاره‌های پرنور، تو بگو به قدر شعرای یمانی، حتی پرنورتر. از همان‌ها که ستاره‌پرستان دست رد به‌شان نمی‌زدند، اصلاً زانوهای‌شان سست می‌شد وقت دیدنش، سرشان پایین می‌افتاد.مگر وقتی روی زمین بود هزاران سال نوری از او فاصله نداشتیم؟ اصلاً مگر در یک زندگی چند نفر را می‌شود دید که مهر و صلابت با هم در نگاهش جا شود؟ چند نفر را می‌شود دید که آدم را
اولین آشنایی گسترده ایرانیان با «معماری اروپایی» در دوره قاجار اتفاق افتاد که سبک خاصی از معماری را پدید آورد.با گذر زمان و اینکه سبک های ملی معماری حمایت شود محمد رضا پهلوی سبک ملی را به پدید آورد که در پی بازگرداندن معماری های ایران باستان بود.همچون برج آزادی سمبل معماری معاصر در ایران است،ولی چون از نظر پدید آورندگان معماری ملی جوابگوی نیاز های متجدد سازه ها در برابر معماری اروپایی نبود از این رو با حفظ کالبد اروپایی بناها، عناصر معما
دانلود اهنگ نفس تویی هوا تویی داغ چشاتو وا کنو ستاره هامو پس بده : دانلود و پخش آنلاین اهنگ شهر عشق از جهان + متن ترانه. ... آبرومو می خری یه نیمه جون زخمیم بیا بیا نفس بده. نفس تویی هوا تویی داغ چشاتو وا کنو ستاره هامو پس بده.
دانلود آهنگ جهان - واسه چشمات پره شعرم هر نفس هم نفس تو مث غم توی صدامی نازکم از تو ... نفس تویی هوا تویی داغ چشاتو وا کنو ستاره هامو پس بده که مالک صدام تویی ... جهان · آهنگ قدیمی · آهنگ های ماندگار ...
دانلود آهنگ جهان واسه چشمات
به طور کلی اولین آشنایی ایرانیان با معماری اروپایی در دوره قاجار شکل گرفت که سبک خاصی از معماری را پدید آورد.با گذر زمان و اینکه سبک های ملی معماری حمایت شود سبک ملی به وجود آمد البته با حمایت محمد رضا پهلوی که در پی بازگرداندن معماری های ایران باستان بود،ولی از طرفی از نظر پدید آورندگان معماری ملی برطرف کننده نیاز های متجدد سازه ها در برابر معماری اروپایی نبود از این رو با حفظ جسم معماری اروپایی عناصر معماری ایرانی با هم آمیختنده شدند. و

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها